Christof Schlaeger i Marjon Smit

  • "Siren Chants" - Christof Schlaeger i Marjon Smit
  • 04/10/2014, godz: 21:00
  • Cena: 0 PLN
  • Bulwar Włostowica

Patronat honorowy Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu

Koncert Siren Chants Christofa Schlaegera na dwa statki i sto syren okrętowych prawykonany zostanie we Wrocławiu 4 października 2014 roku. Utwór nawiązywał będzie z jednej strony do muzycznych tradycji Wrocławia, a z drugiej, poprzez niezwykle nietypowe instrumentarium oraz wykorzystanie nowoczesnego języka muzycznego, będzie dziełem na wskroś współczesnym, efektownym i oryginalnym.

Koncert wykonany zostanie przez zjawiskowe w skali światowej instrumenty-obiekty – nastrojone ciśnieniem atmosferycznym statki. Umiejscowienie wydarzenia w rozwidleniu Odry, pomiędzy Ostrowem Tumskim, Wyspą Piasek (Bulwar Piotra Włostowica) a Bulwarem Ks. Dunikowskiego, sprawi, że jego uczestnicy będą mogli oglądać ten swoisty „taniec statków” z trzech punktów. Jednocześnie jest to jedna z najbardziej lubianych przez turystów i wrocławian tras spacerowych, pokazująca panoramę starego Wrocławia nad Odrą.

Utwór dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolekcje – priorytet Zamówienia kompozytorskie, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

imit_mkidn_80