Hendrich Paweł

Paweł Hendrich (*1979) uczył się kompozycji u Jerzego Filca; ukończył studia na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu; jest także absolwentem klasy kompozycji Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Edukację uzupełniał pod okiem Yorka Höllera w Kolonii. Od roku 2008 jest zatrudniony w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na stanowisku asystenta. W roku 2012 otrzymał stopień doktora w dziedzinie sztuki muzycznej.

Od kilku lat programuje w środowisku Max/MSP i wykonuje muzykę elektroakustyczną jako członek tria Phonos ek Mechanes. Wraz ze skrzypkiem jazzowym Adamem Bałdychem tworzy projekt Avatar. W roku 2010 nakładem wydawnictwa DUX ukazała się monograficzna płyta kompozytora Chamber Works, a w roku 2012 przez Bôłt Records została wydana debiutancka płyta C+- tria Phonos ek Mechanes.

***

Alopopulo na orkiestrę kameralną, skrzypce solo i komputery (2014)

Wykorzystany w utworze system generatywny został stworzony w Centrum Technologii Audiowizualnych przez zespół pod kierownictwem Dariusza Jackowskiego. Konsultantem naukowym projektu był Piotr Posacki z Uniwersytetu Wrocławskiego. W powstawaniu oprogramowania brał udział również kompozytor.

Program bazuje na założeniach matematycznego modelowania wielu odmiennych (gr. alo-) populacji (łac. populatio). Są one, wraz z ich zachowaniem, rozumiane umownie i przekształcane w materiał dźwiękowy. Generowane w czasie rzeczywistym zbiory dźwięków dopasowują się, według estetycznych i technicznych założeń kompozytora, do partii solisty oraz orkiestry. Kompozycja wpisuje się zatem w nurt Art & Science – łączenia idei nauk ścisłych ze sztuką.

Partia skrzypiec koncertujących zawiera fragmenty aleatoryczne, które dają swobodę soliście i uwypuklają niebywały talent improwizatorski Adama Bałdycha.

Prawykonanie odbędzie się we Wrocławiu podczas Światowych Dni Muzyki 2014.

kk/mm

Utwór dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolekcje – priorytet Zamówienia kompozytorskie, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

 

next prev
20/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Orkiestry Muzyki Nowej.
13/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.
15/10/14 -

Partner: Castorama

Biuro Festiwalowe ISCM World Music Days 2014 serdecznie dziękuje firmie Castorama.
13/10/14 -

ISCM Young Composer Award – results

Today, at the final concert of the ISCM World Music Days in Wrocław, Poland, the winner of the 2014 ISCM Young Composer Award (supported by Music on Main) was announced.
10/10/14 -

Logotyp PR2

Informujemy, że w dotychczasowych materiałach reklamowych festiwalu logotyp Programu 2 Polskiego Radia pojawiał się w niewłaściwej formie.
08/10/14 -

Zmiany w programie koncertu „Struny +” (9.10)

Informujemy, że nastąpiły zmiany w programie koncertu "Struny +", który odbędzie się 09-20.2014 Proszę sprawdzić szczegóły w programie.
29/09/14 -

HOTEL FESTIWALOWY

Hotel Monopol
15/09/14 -

Prix Annelie de Man

26-30 maja 2015, Orgelpark, Amsterdam (Holandia)
21/08/14 -

Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.
08/07/14 -

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Festiwal ISCM World Music Days 2014 poszukuje wolontariuszy.
02/07/14 -

Słowenia zaprasza do zgłaszania utworów

ISCM World Music Days 2015 zaprasza kompozytorów do zgłaszania partytur, projektów i instalacji. W przyszłym roku festiwal odbędzie się w Słowenii w dniach 26 września - 1 października.
09/06/14 -

Call for projects

Podczas corocznego spotkania razem z IAMIC organizujemy wspólną sesję „Forum przyszłościowych projektów”.
04/06/14 -

Spotkanie z Eötvösem

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się spotkanie z węgierskim kompozytorem Peterem Eötvösem.
29/05/14 -

Wyniki Przeglądu Kwalifikacyjnego

Miło nam poinformować, że Przegląd Kwalifikacyjny dla zespołów muzycznych działających przy szkołach i placówkach pozaszkolnych został rozstrzygnięty.
25/05/14 -

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Festiwal rozpoczynamy obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. 3 i 4 października zaprezentujemy najciekawsze młode zespoły tworzące przy wrocławskich szkołach oraz domach kultury. W repertuarze wyłącznie muzyka nowa powstała na przestrzeni trzech ostatnich lat.
25/05/14 -

Napisz recenzję, nakręć film

W ramach ISCM World Music Days 2014 organizujemy dwa konkursy. Na recenzję wydarzenia muzycznego oraz na film, który udowodni, że muzyka jest wszędzie.
18/05/14 -

Nowa strona ISCM WMD 2014

Witamy na nowej stronie festiwalu ISCM World Music Days 2014. Przypominamy, że rozpoczęła się już rejestracja uczestników festiwalu, jak i delegatów na konferencję ISCM. Zarejestruj się!