Ho-Yi Chan David

David Ho-Yi Chan (*1992) jest kompozytorem, dyrygentem i organistą hongkońskim. Obecnie odbywa studia muzyczne na Uniwersytecie Chińskim w Hong Kongu.

Jako wykonawca poświęca się przede wszystkim dyrygenturze chóralnej. W tej roli występował m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Tajpej, a także odbył trasę koncertową z The Rolling Stones w Marcu 2013 roku. Prowadzi także orkiestry dęte; jest artystą-rezydentem młodzieżowego zespołu hongkońskiego Windophillics. Pełni ponadto funkcję organisty w katedrze pw. Wszystkich Świętych w Hong Kongu.

Za swe osiągnięcia kompozytorskie zdobywa wiele nagród i stypendiów, między innymi stypendium im. Ng Tai Kong oraz nagrodę akademicką za Love seeketh not Itself to please na chór ośmiogłosowy.

***

A Retrospect (Retrospekcja) na trzygłosowy chór żeński (2013)

Utwór powstał do tekstu Hu Chi – poety epoki Tang. Opowiada o miłości poety do pięknej dziewczyny, w której zakochał się, gdy zastukał do jej ukrytego wśród kwiecia domu z prośbą o łyk wody. Po roku od tego zdarzenia poeta udaje się w to samo miejsce. Zastaje dziewczynę martwą, co stanowi kontrast z bujną przyrodą. Ostatecznie dziewczyna w cudowny sposób ożywa.

Język chiński składa się ze słów jednosylabowych, co utrudnia oddanie emocjonalnej zawartości tekstu przez muzykę. Aby dać muzyce niezbędny czas, kompozytor potraktował tekst melizmatycznie; aby zaś oddać stosunki czasowe i przestrzenne opisane w poemacie, skorzystał z systemu pantonalnego, co pozwoliło na przekazanie bogactwa znaczeń każdego ze słów użytych w wierszu.

Prawykonanie dzieła odbyło się w Hong Kongu w 2013 roku. Polska premiera odbędzie się we Wrocławiu podczas Światowych Dni Muzyki 2014.

kk/mm

next prev
20/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Orkiestry Muzyki Nowej.
13/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.
15/10/14 -

Partner: Castorama

Biuro Festiwalowe ISCM World Music Days 2014 serdecznie dziękuje firmie Castorama.
13/10/14 -

ISCM Young Composer Award – results

Today, at the final concert of the ISCM World Music Days in Wrocław, Poland, the winner of the 2014 ISCM Young Composer Award (supported by Music on Main) was announced.
10/10/14 -

Logotyp PR2

Informujemy, że w dotychczasowych materiałach reklamowych festiwalu logotyp Programu 2 Polskiego Radia pojawiał się w niewłaściwej formie.
08/10/14 -

Zmiany w programie koncertu „Struny +” (9.10)

Informujemy, że nastąpiły zmiany w programie koncertu "Struny +", który odbędzie się 09-20.2014 Proszę sprawdzić szczegóły w programie.
29/09/14 -

HOTEL FESTIWALOWY

Hotel Monopol
15/09/14 -

Prix Annelie de Man

26-30 maja 2015, Orgelpark, Amsterdam (Holandia)
21/08/14 -

Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.
08/07/14 -

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Festiwal ISCM World Music Days 2014 poszukuje wolontariuszy.
02/07/14 -

Słowenia zaprasza do zgłaszania utworów

ISCM World Music Days 2015 zaprasza kompozytorów do zgłaszania partytur, projektów i instalacji. W przyszłym roku festiwal odbędzie się w Słowenii w dniach 26 września - 1 października.
09/06/14 -

Call for projects

Podczas corocznego spotkania razem z IAMIC organizujemy wspólną sesję „Forum przyszłościowych projektów”.
04/06/14 -

Spotkanie z Eötvösem

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się spotkanie z węgierskim kompozytorem Peterem Eötvösem.
29/05/14 -

Wyniki Przeglądu Kwalifikacyjnego

Miło nam poinformować, że Przegląd Kwalifikacyjny dla zespołów muzycznych działających przy szkołach i placówkach pozaszkolnych został rozstrzygnięty.
25/05/14 -

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Festiwal rozpoczynamy obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. 3 i 4 października zaprezentujemy najciekawsze młode zespoły tworzące przy wrocławskich szkołach oraz domach kultury. W repertuarze wyłącznie muzyka nowa powstała na przestrzeni trzech ostatnich lat.
25/05/14 -

Napisz recenzję, nakręć film

W ramach ISCM World Music Days 2014 organizujemy dwa konkursy. Na recenzję wydarzenia muzycznego oraz na film, który udowodni, że muzyka jest wszędzie.
18/05/14 -

Nowa strona ISCM WMD 2014

Witamy na nowej stronie festiwalu ISCM World Music Days 2014. Przypominamy, że rozpoczęła się już rejestracja uczestników festiwalu, jak i delegatów na konferencję ISCM. Zarejestruj się!