Manav Ozkan

Özkan Manav (1967*) studiował w Stambule u Erçivana Saydama, Adnana Sayguna i Irhana Usmanbaşa, a następnie w Bostonie pod kierunkiem Lukasa Fossa i Marjorie Merryman. Obecnie kieruje katedrą Kompozycji i Dyrygentury Orkiestrowej w Państwowym Konserwatorium w Stambule.

Muzyka artysty wykonywana była w Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Australii przez czołowe zespoły specjalizujące się muzyce nowej oraz znakomite orkiestry, jak Orkiestra Symfoniczna Radia Bawarskiego, Królewska Orkiestra Symfoniczna w Liverpoolu czy Orkiestra Kameralna Soliści Sofijscy. Utwory Manava były też wielokrotnie nagradzane.

***

Krajobrazy: Zima (Countryside Landscapes: Winter) na 14 instrumentów smyczkowych (2007)

Prezentowany zbiór pejzaży stanowi muzyczną kontemplację zimowego krajobrazu. Mowa jednak raczej o naturze niż o życiu wiejskim. Stopniowe lub gwałtowne zmiany perspektywy, poczucie oddalenia lub bliskości, zmienna gra cieni i barw, przeciwstawienie tego, co nieporuszone, temu, co ożywione – to wszystko wpływa na tworzenie dźwiękowych wyobrażeń. Nie wiadomo, skąd pochodzą te obrazy; może to być jakiekolwiek miejsce, gdzie pada śnieg i powstają sople lodu, z których spadają krople wody, gdzie wiatr wyje i gwiżdże, gdzie są mgły, drzewa oraz ziemia skuta śniegiem i lodem, pod którymi tli się ciche życie. Jedynie pod koniec utworu, w unisonowym fragmencie, możemy dosłuchać się ludzkiej obecności w oddalonych domostwach. Natura jednak znów domaga się całej uwagi słuchacza. Cisza i spokój przyrody podkreślają samotność człowieka.

Prawykonanie utworu odbyło się w Sofii w 2010 roku. Polska premiera odbędzie się we Wrocławiu podczas Światowych Dni Muzyki 2014.

kk/mm/kk

80600_logo_94

next prev
20/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Orkiestry Muzyki Nowej.
13/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.
15/10/14 -

Partner: Castorama

Biuro Festiwalowe ISCM World Music Days 2014 serdecznie dziękuje firmie Castorama.
13/10/14 -

ISCM Young Composer Award – results

Today, at the final concert of the ISCM World Music Days in Wrocław, Poland, the winner of the 2014 ISCM Young Composer Award (supported by Music on Main) was announced.
10/10/14 -

Logotyp PR2

Informujemy, że w dotychczasowych materiałach reklamowych festiwalu logotyp Programu 2 Polskiego Radia pojawiał się w niewłaściwej formie.
08/10/14 -

Zmiany w programie koncertu „Struny +” (9.10)

Informujemy, że nastąpiły zmiany w programie koncertu "Struny +", który odbędzie się 09-20.2014 Proszę sprawdzić szczegóły w programie.
29/09/14 -

HOTEL FESTIWALOWY

Hotel Monopol
15/09/14 -

Prix Annelie de Man

26-30 maja 2015, Orgelpark, Amsterdam (Holandia)
21/08/14 -

Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.
08/07/14 -

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Festiwal ISCM World Music Days 2014 poszukuje wolontariuszy.
02/07/14 -

Słowenia zaprasza do zgłaszania utworów

ISCM World Music Days 2015 zaprasza kompozytorów do zgłaszania partytur, projektów i instalacji. W przyszłym roku festiwal odbędzie się w Słowenii w dniach 26 września - 1 października.
09/06/14 -

Call for projects

Podczas corocznego spotkania razem z IAMIC organizujemy wspólną sesję „Forum przyszłościowych projektów”.
04/06/14 -

Spotkanie z Eötvösem

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się spotkanie z węgierskim kompozytorem Peterem Eötvösem.
29/05/14 -

Wyniki Przeglądu Kwalifikacyjnego

Miło nam poinformować, że Przegląd Kwalifikacyjny dla zespołów muzycznych działających przy szkołach i placówkach pozaszkolnych został rozstrzygnięty.
25/05/14 -

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Festiwal rozpoczynamy obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. 3 i 4 października zaprezentujemy najciekawsze młode zespoły tworzące przy wrocławskich szkołach oraz domach kultury. W repertuarze wyłącznie muzyka nowa powstała na przestrzeni trzech ostatnich lat.
25/05/14 -

Napisz recenzję, nakręć film

W ramach ISCM World Music Days 2014 organizujemy dwa konkursy. Na recenzję wydarzenia muzycznego oraz na film, który udowodni, że muzyka jest wszędzie.
18/05/14 -

Nowa strona ISCM WMD 2014

Witamy na nowej stronie festiwalu ISCM World Music Days 2014. Przypominamy, że rozpoczęła się już rejestracja uczestników festiwalu, jak i delegatów na konferencję ISCM. Zarejestruj się!