Moc Michał

Michał Moc (1977*) studiował w Akademii Muzycznej we Wrocławiu: kompozycję w klasie Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil oraz grę na akordeonie pod kierunkiem Zbigniewa Łuca. Studia uzupełniał w Holandii u Davida Rowlanda.

Jako akordeonista koncertował, wykonując także własne kompozycje, z orkiestrami filharmonicznymi we Wrocławiu, w Białymstoku, Bydgoszczy, Wałbrzychu, Toruniu, Kielcach, Płocku, Łodzi, Koszalinie, Kaliszu, a także w Operze Wrocławskiej. Występował na wielu festiwalach muzycznych, m.in. Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Musica Polonica Nova we Wrocławiu i Warszawskiej Jesieni. Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Współpracuje z różnymi formacjami artystycznymi, np. z Wrocławskim Kwintetem Akordeonowym i Kwintetem „Newton”.

Obecnie pracuje jako nauczyciel przedmiotów muzycznych – jest kierownikiem sekcji teorii muzyki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz zatrudniony jest na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W 2007 roku objęty został czteroletnim programem promocji młodych kompozytorów Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Za swe kompozycje otrzymał wiele nagród.

***

MissA na klawesyn i akordeon (2014)

MissA jest z założenia utworem wieloznacznym. Konotacje religijne (missa – łac. msza) współistnieją z odwołaniem do kobiecego tytułu grzecznościowego Miss (z myślą o prawykonaniu Goski Isphording) i akordeonowego A.

Emocjonalną inspiracją dla utworu były wrażenia z obserwacji Aurory – zorzy polarnej na Islandii. Osobiste przeżycia kompozytora, rozważanie małości człowieka wobec natury, tajemnica ludzkiego życia i nicość wobec przeznaczenia, w końcu natarczywość refleksji o przemijaniu – w obliczu pożegnania M – sprawiają, że MissA ma także jedno głębsze rozwinięcie: M IS Suddenly Alone.

Prawykonanie światowe odbędzie się we Wrocławiu podczas Światowych Dni Muzyki 2014.

kk/km/kk

Utwór dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolekcje – priorytet Zamówienia kompozytorskie, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

next prev
20/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Orkiestry Muzyki Nowej.
13/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.
15/10/14 -

Partner: Castorama

Biuro Festiwalowe ISCM World Music Days 2014 serdecznie dziękuje firmie Castorama.
13/10/14 -

ISCM Young Composer Award – results

Today, at the final concert of the ISCM World Music Days in Wrocław, Poland, the winner of the 2014 ISCM Young Composer Award (supported by Music on Main) was announced.
10/10/14 -

Logotyp PR2

Informujemy, że w dotychczasowych materiałach reklamowych festiwalu logotyp Programu 2 Polskiego Radia pojawiał się w niewłaściwej formie.
08/10/14 -

Zmiany w programie koncertu „Struny +” (9.10)

Informujemy, że nastąpiły zmiany w programie koncertu "Struny +", który odbędzie się 09-20.2014 Proszę sprawdzić szczegóły w programie.
29/09/14 -

HOTEL FESTIWALOWY

Hotel Monopol
15/09/14 -

Prix Annelie de Man

26-30 maja 2015, Orgelpark, Amsterdam (Holandia)
21/08/14 -

Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.
08/07/14 -

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Festiwal ISCM World Music Days 2014 poszukuje wolontariuszy.
02/07/14 -

Słowenia zaprasza do zgłaszania utworów

ISCM World Music Days 2015 zaprasza kompozytorów do zgłaszania partytur, projektów i instalacji. W przyszłym roku festiwal odbędzie się w Słowenii w dniach 26 września - 1 października.
09/06/14 -

Call for projects

Podczas corocznego spotkania razem z IAMIC organizujemy wspólną sesję „Forum przyszłościowych projektów”.
04/06/14 -

Spotkanie z Eötvösem

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się spotkanie z węgierskim kompozytorem Peterem Eötvösem.
29/05/14 -

Wyniki Przeglądu Kwalifikacyjnego

Miło nam poinformować, że Przegląd Kwalifikacyjny dla zespołów muzycznych działających przy szkołach i placówkach pozaszkolnych został rozstrzygnięty.
25/05/14 -

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Festiwal rozpoczynamy obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. 3 i 4 października zaprezentujemy najciekawsze młode zespoły tworzące przy wrocławskich szkołach oraz domach kultury. W repertuarze wyłącznie muzyka nowa powstała na przestrzeni trzech ostatnich lat.
25/05/14 -

Napisz recenzję, nakręć film

W ramach ISCM World Music Days 2014 organizujemy dwa konkursy. Na recenzję wydarzenia muzycznego oraz na film, który udowodni, że muzyka jest wszędzie.
18/05/14 -

Nowa strona ISCM WMD 2014

Witamy na nowej stronie festiwalu ISCM World Music Days 2014. Przypominamy, że rozpoczęła się już rejestracja uczestników festiwalu, jak i delegatów na konferencję ISCM. Zarejestruj się!