Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.

International Society for Contemporary Music (ISCM) zostało założone w 1922 roku. Składa się z ponad 60 organizacji działających w więcej niż 50 krajach. Od przeszło 90 lat służy jako forum propagujące postęp, upowszechniające wiedzę o muzyce i będące platformą wymiany informacji na temat nowej muzyki na całym świecie. Odbywający się corocznie festiwal World Music Days (Światowe Dni Muzyki), jest głównym forum, dzięki któremu ISCM prowadzi swoją misję. Festiwal jest organizowany każdego roku w innym kraju. Prezentowana jest na nim muzyka pochodząca ze wszystkich krajów, w których są sekcje organizacji, świadcząca o różnorodności przedsięwzięć muzycznych czasów, w których żyjemy. Ostatnio festiwale odbywały się w Hong Kongu, na Litwie, w Szwecji, Australii, Chorwacji i w Belgii.

Podczas każdego festiwalu World Music Days, międzynarodowe jury składające się z członków ISCM z uwagą ocenia utwory wykonywane podczas festiwalu. Muszą być one skomponowane przez twórców poniżej 35 roku życia. Jury wybiera zwycięzcę i honoruje autora nagrodą ISCM Young Composers Award. Jest to gratyfikacja pieniężna oraz zamówienie na nowy utwór, który zostanie wykonany podczas kolejnego festiwalu World Music Days. Dzięki temu ISCM przyczynia się trwale do poszerzenia zakresu współczesnego repertuaru, jak również wspiera najbardziej obiecujących młodych kompozytorów.

W tym roku zakwalifikowano do konkursu 29 kompozycji z całego świata. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 12 października 2014 w Filharmonii Wrocławskiej, po zakończeniu finałowego koncertu.

Nagroda Młodych Kompozytorów jest jedną z najważniejszych nagród przyznawanych młodym twórcom. ISCM jest zaszczycone, że w jury nagrody zasiądą tak bardzo cenieni i znani kompozytorzy.

ISCM Young Composers Award – Policies 2014d

next prev
20/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Orkiestry Muzyki Nowej.
13/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.
15/10/14 -

Partner: Castorama

Biuro Festiwalowe ISCM World Music Days 2014 serdecznie dziękuje firmie Castorama.
13/10/14 -

ISCM Young Composer Award – results

Today, at the final concert of the ISCM World Music Days in Wrocław, Poland, the winner of the 2014 ISCM Young Composer Award (supported by Music on Main) was announced.
10/10/14 -

Logotyp PR2

Informujemy, że w dotychczasowych materiałach reklamowych festiwalu logotyp Programu 2 Polskiego Radia pojawiał się w niewłaściwej formie.
08/10/14 -

Zmiany w programie koncertu „Struny +” (9.10)

Informujemy, że nastąpiły zmiany w programie koncertu "Struny +", który odbędzie się 09-20.2014 Proszę sprawdzić szczegóły w programie.
29/09/14 -

HOTEL FESTIWALOWY

Hotel Monopol
15/09/14 -

Prix Annelie de Man

26-30 maja 2015, Orgelpark, Amsterdam (Holandia)
21/08/14 -

Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.
08/07/14 -

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Festiwal ISCM World Music Days 2014 poszukuje wolontariuszy.
02/07/14 -

Słowenia zaprasza do zgłaszania utworów

ISCM World Music Days 2015 zaprasza kompozytorów do zgłaszania partytur, projektów i instalacji. W przyszłym roku festiwal odbędzie się w Słowenii w dniach 26 września - 1 października.
09/06/14 -

Call for projects

Podczas corocznego spotkania razem z IAMIC organizujemy wspólną sesję „Forum przyszłościowych projektów”.
04/06/14 -

Spotkanie z Eötvösem

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się spotkanie z węgierskim kompozytorem Peterem Eötvösem.
29/05/14 -

Wyniki Przeglądu Kwalifikacyjnego

Miło nam poinformować, że Przegląd Kwalifikacyjny dla zespołów muzycznych działających przy szkołach i placówkach pozaszkolnych został rozstrzygnięty.
25/05/14 -

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Festiwal rozpoczynamy obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. 3 i 4 października zaprezentujemy najciekawsze młode zespoły tworzące przy wrocławskich szkołach oraz domach kultury. W repertuarze wyłącznie muzyka nowa powstała na przestrzeni trzech ostatnich lat.
25/05/14 -

Napisz recenzję, nakręć film

W ramach ISCM World Music Days 2014 organizujemy dwa konkursy. Na recenzję wydarzenia muzycznego oraz na film, który udowodni, że muzyka jest wszędzie.
18/05/14 -

Nowa strona ISCM WMD 2014

Witamy na nowej stronie festiwalu ISCM World Music Days 2014. Przypominamy, że rozpoczęła się już rejestracja uczestników festiwalu, jak i delegatów na konferencję ISCM. Zarejestruj się!