Neyrinck Frederik

Frederik Neyrinck (1985*) studiował kompozycję w Królewskim Konserwatorium w Brukseli pod kierunkiem Jana Van Landeghema oraz fortepian u Pieta Kuijkena. Studia kompozytorskie kontynuował w Stuttgarcie, gdzie jego mistrzem był Marco Stroppa.

Artysta współpracował z takimi zespołami, jak Neue Vokalsolisten Stuttgart, Chór Radia Łotewskiego, JACK Quartet, Nadar Ensemble, I Solisti del Vento, Prometheus Ensemble, a także z solistami: Seraphine Stragier, Jenny Spanoghe i Andrew Blackburnem. Jest współzałożycielem belgijskiego zespołu muzyki współczesnej Odysseia Ensemble. Jest też członkiem zespołu Plan Libre, zajmującego się improwizacjami inspirowanymi architektonicznymi ideami Le Corbusiera.

Frank Neyrinck prowadzi działalność pedagogiczną w Menen oraz Roeselare.

***

Contr’action II na zespół instrumentalny (2009)

Ideą dzieła jest poszukiwanie równowagi pomiędzy kontrakcją a kontrastem. Rozmaite tempa kontrastują ze sobą i ulegają kontrakcji (ściągnięciu) do jednego tempa (ćwiartka = 92) pod koniec utworu. Największe kontrasty temp występują na początku, ale każde z temp zastosowane jest na stosunkowo długim odcinku. Wraz z rozwojem formy kontrasty temp są coraz mniejsze, ale i odcinki utrzymane w każdym z temp są coraz krótsze.

Utwór podzielony jest na pięć części; artykulacja i materiał wysokościowy w każdej z nich są stałe, co nadaje poszczególnym sekcjom wyraźnie odrębny charakter, odczuwalny niezależnie od zmian tempa. W całym utworze szczególną rolę odgrywają delikatne, niewyraźne przebiegi. To właśnie intuicyjne poszukiwania niedookreślonych, bogatych barwowo brzmień były podstawowym problemem kompozycyjnym podczas pracy nad Contr’action II.

Prawykonanie utworu miało miejsce w Antwerpii w 2009 roku. Polska premiera odbędzie się we Wrocławiu podczas Światowych Dni Muzyki 2014.

kk/mm/kk

next prev
20/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Orkiestry Muzyki Nowej.
13/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.
15/10/14 -

Partner: Castorama

Biuro Festiwalowe ISCM World Music Days 2014 serdecznie dziękuje firmie Castorama.
13/10/14 -

ISCM Young Composer Award – results

Today, at the final concert of the ISCM World Music Days in Wrocław, Poland, the winner of the 2014 ISCM Young Composer Award (supported by Music on Main) was announced.
10/10/14 -

Logotyp PR2

Informujemy, że w dotychczasowych materiałach reklamowych festiwalu logotyp Programu 2 Polskiego Radia pojawiał się w niewłaściwej formie.
08/10/14 -

Zmiany w programie koncertu „Struny +” (9.10)

Informujemy, że nastąpiły zmiany w programie koncertu "Struny +", który odbędzie się 09-20.2014 Proszę sprawdzić szczegóły w programie.
29/09/14 -

HOTEL FESTIWALOWY

Hotel Monopol
15/09/14 -

Prix Annelie de Man

26-30 maja 2015, Orgelpark, Amsterdam (Holandia)
21/08/14 -

Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.
08/07/14 -

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Festiwal ISCM World Music Days 2014 poszukuje wolontariuszy.
02/07/14 -

Słowenia zaprasza do zgłaszania utworów

ISCM World Music Days 2015 zaprasza kompozytorów do zgłaszania partytur, projektów i instalacji. W przyszłym roku festiwal odbędzie się w Słowenii w dniach 26 września - 1 października.
09/06/14 -

Call for projects

Podczas corocznego spotkania razem z IAMIC organizujemy wspólną sesję „Forum przyszłościowych projektów”.
04/06/14 -

Spotkanie z Eötvösem

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się spotkanie z węgierskim kompozytorem Peterem Eötvösem.
29/05/14 -

Wyniki Przeglądu Kwalifikacyjnego

Miło nam poinformować, że Przegląd Kwalifikacyjny dla zespołów muzycznych działających przy szkołach i placówkach pozaszkolnych został rozstrzygnięty.
25/05/14 -

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Festiwal rozpoczynamy obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. 3 i 4 października zaprezentujemy najciekawsze młode zespoły tworzące przy wrocławskich szkołach oraz domach kultury. W repertuarze wyłącznie muzyka nowa powstała na przestrzeni trzech ostatnich lat.
25/05/14 -

Napisz recenzję, nakręć film

W ramach ISCM World Music Days 2014 organizujemy dwa konkursy. Na recenzję wydarzenia muzycznego oraz na film, który udowodni, że muzyka jest wszędzie.
18/05/14 -

Nowa strona ISCM WMD 2014

Witamy na nowej stronie festiwalu ISCM World Music Days 2014. Przypominamy, że rozpoczęła się już rejestracja uczestników festiwalu, jak i delegatów na konferencję ISCM. Zarejestruj się!