Shakespeare And Hedgeshear

  • "Shakespeare And Hedgeshear" – Jobina Tinnemans
  • 06/10/2014, godz: 18:30
  • Cena: 0 PLN
  • Wrocławski Teatr Lalek (hall)

„Shakespeare And Hedgeshear” – Jobina Tinnemans

Nie do końca można się zorientować co się dzieje, ściany holu są zbyt grube by dokładnie podsłuchać twoich sąsiadów, a jednak wciąż masz wrażenie, że jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia…

„Shakespeare And Hedgeshear” jest muzyczną kompozycją składającą się z dwóch meczy tenisa stołowego i trzech nieprzyciętych żywopłotów, w pięciu aktach abstrakcyjnych edycji dzieł Shakespeare’a: „Henryk VII” (czy na pewno?), „Wiele hałasu o nic” i „Kupiec Wenecki”. Dzięki rozbrzmiewającemu echu słowa gubią się i pozostaje tylko intonacja. Knowania, beztroska, rozszalałe pole bitwy. Niewinne strzyżenie nożycami staje się akustyczną szermierką, podczas gdy gracze tenisa stołowego odbijają piłeczkę w losowym rytmie, ponad tym wszystkim unoszą się dźwięki syntezatora tworząc stochastyczną całość.

Występ składa się  z pięciu elementów determinowanych pięcioma szekspirowskimi scenami: scena pierwsza jest o mrocznym knowaniu i plotkach, scena druga o rekrutacji ludzi, w scenie 3 i 4 odzywają się nożyce, scena trzecia przedstawia spokojną, radosną rodzinę w zamkowym ogrodzie. Scena czwarta to gwałtowne pole bitwy, dźwięk nożyc zmienia się w uderzające o siebie miecze. Scena piąta to szczęśliwe zakończenie z biesiadą i śmiechem.

Występują:

– dwa zespoły tenisa stołowego w strojach sportowych,
– trzy osoby przycinające żywopłoty.

Produkcja: Rita Baum

CASTORAMA materiały udostępn