Song Sang

Sang Song (1971*) jest kompozytorem koreańskiego pochodzenia, osiadłym w Nowym Jorku. Obecnie studiuje u Reiko Fütinga (Manhattan School of Music) oraz Fabiena Levy’ego (Uniwersytet Columbia). Jest absolwentem Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, Uniwersytetu Columbia oraz Szkoły Prawniczej Yale.

Jego zainteresowania twórcze koncentrują się obecnie między innymi wokół kategorii „drobiazgu”. Rozwija w szczególności koncepcję „mikroamplifikacji”, starając się przywrócić świadomości słuchaczy i muzyków świat dźwiękowy, który był w tradycji zachodniej przez stulecia ignorowany i odrzucany. W tym celu próbuje przewartościować i zredefiniować środki oraz konwencje wynalezione i wprowadzone między innymi w związku z powiększaniem się publiczności (na przykład użycie kalafonii w instrumentach smyczkowych), a także przeanalizować i przekształcić te rodzaje nowoczesnej technologii, które miały rozwiązać starsze problemy, lecz przyniosły zupełnie nowe (choćby standardowa amplifikacja).

***

WYSIWYG I: Scriptio Inferior na kwartet smyczkowy (2012)

 

Termin scriptio inferior odnosi się do tekstu umieszczonego na pergaminie czy welinie, a następnie usuniętego lub zastąpionego innym. Tak jak świat dźwiękowy, który kompozytor odkrywa przed  słuchaczami dzięki mikroamplifikacji. Delikatne brzmienia, które wykorzystuje ten utwór, pozostawały zawsze dostępne uszom wykonawców, ale nie odbiorców, którzy w najlepszym wypadku skazani byli na karygodne deformacje standardowej amplifikacji.

 

Klasyczne nagłośnienie sprawia, że delikatne odgłosy są słyszalne, po prostu czyniąc je głośniejszymi. Natomiast mikroamplifikacja przypisuje im indywidualne głośniki lub słuchawki. zachowując przy tym oryginalną – odbieraną przez wykonawcę – głośność. W ten sposób zachowana zostaje delikatność zdarzeń dźwiękowych oraz ich „lokalny” charakter (trzeba być wystarczająco blisko źródła odgłosu aby go usłyszeć).

Utwór będzie miał światową prapremierą we Wrocławiu w ramach Światowych Dni Muzyki 2014.

 

mm / km / mm

next prev
20/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Orkiestry Muzyki Nowej.
13/11/14 -

Retransmisja w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia nada retransmisję koncertu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.
15/10/14 -

Partner: Castorama

Biuro Festiwalowe ISCM World Music Days 2014 serdecznie dziękuje firmie Castorama.
13/10/14 -

ISCM Young Composer Award – results

Today, at the final concert of the ISCM World Music Days in Wrocław, Poland, the winner of the 2014 ISCM Young Composer Award (supported by Music on Main) was announced.
10/10/14 -

Logotyp PR2

Informujemy, że w dotychczasowych materiałach reklamowych festiwalu logotyp Programu 2 Polskiego Radia pojawiał się w niewłaściwej formie.
08/10/14 -

Zmiany w programie koncertu „Struny +” (9.10)

Informujemy, że nastąpiły zmiany w programie koncertu "Struny +", który odbędzie się 09-20.2014 Proszę sprawdzić szczegóły w programie.
29/09/14 -

HOTEL FESTIWALOWY

Hotel Monopol
15/09/14 -

Prix Annelie de Man

26-30 maja 2015, Orgelpark, Amsterdam (Holandia)
21/08/14 -

Nagroda dla Młodych Kompozytorów

The International Society for Contemporary Music (ISCM) ma zaszczyt ogłosić skład jury Nagrody dla Młodych Kompozytorów 2014. W skład jury wejdą cenieni kompozytorzy: Tomoko Fukui (Japonia), Javier Hagen (Szwajcaria), oraz Eva Lopszyc (Argentyna). Nagroda zostanie przyznana podczas Światowych Dni Muzyki we Wrocławiu.
08/07/14 -

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI

Festiwal ISCM World Music Days 2014 poszukuje wolontariuszy.
02/07/14 -

Słowenia zaprasza do zgłaszania utworów

ISCM World Music Days 2015 zaprasza kompozytorów do zgłaszania partytur, projektów i instalacji. W przyszłym roku festiwal odbędzie się w Słowenii w dniach 26 września - 1 października.
09/06/14 -

Call for projects

Podczas corocznego spotkania razem z IAMIC organizujemy wspólną sesję „Forum przyszłościowych projektów”.
04/06/14 -

Spotkanie z Eötvösem

Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się spotkanie z węgierskim kompozytorem Peterem Eötvösem.
29/05/14 -

Wyniki Przeglądu Kwalifikacyjnego

Miło nam poinformować, że Przegląd Kwalifikacyjny dla zespołów muzycznych działających przy szkołach i placówkach pozaszkolnych został rozstrzygnięty.
25/05/14 -

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Festiwal rozpoczynamy obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. 3 i 4 października zaprezentujemy najciekawsze młode zespoły tworzące przy wrocławskich szkołach oraz domach kultury. W repertuarze wyłącznie muzyka nowa powstała na przestrzeni trzech ostatnich lat.
25/05/14 -

Napisz recenzję, nakręć film

W ramach ISCM World Music Days 2014 organizujemy dwa konkursy. Na recenzję wydarzenia muzycznego oraz na film, który udowodni, że muzyka jest wszędzie.
18/05/14 -

Nowa strona ISCM WMD 2014

Witamy na nowej stronie festiwalu ISCM World Music Days 2014. Przypominamy, że rozpoczęła się już rejestracja uczestników festiwalu, jak i delegatów na konferencję ISCM. Zarejestruj się!